در سایت آموزش برتر سه نوع آزمون وجود دارد،

الف- آزمون های رایگان که شما بدون هیچ محدودیتی می توانید در این آزمون ها شرکت کنید.

جهت شرکت در آزمون های رایگان کافیست از قسمت منوی “آزمون آنلاین” زیر منوی “آزمون آنلاین رایگان” را انتخاب کنید و پس از انتخاب آزمون مدنظر، گزینه “شروع آزمون” را جهت شرکت در آزمون انتخاب کنید.

ب- آزمون های رمزدار: که این آزمون ها بصورت اختصاصی از سوی اساتید و معلمین شما در سایت قرار گرفته و جهت شرکت در آن نیازمند داشتن رمز آزمون هستید که یا مدیر سایت و یا استاد شما از قبل این رمز را در اختیار شما قرار داده است.

جهت شرکت در آزمون های رمزدار کافیست از قسمت منوی “آزمون آنلاین زیر منوی “آزمون رمز دار” را انتخاب کنید و پس از انتخاب آزمون مدنظر و وارد کردن رمز ، گزینه “شروع آزمون” را جهت شرکت در آزمون انتخاب کنید.

ج- آزمون های ویژه که اینگونه آزمون ها از سطح استاندارد و بالایی برخوردار بوده و توسط اساتید مجرب و با سابقه طراحی شده که اینگونه آزمون ها نیازمند پرداخت هزینه جهت شرکت در آن می باشد.


جهت شرکت در آزمون های ویژه بایستی همانند عضویت در دوره ها عمل کنید. به این صورت که پس از انتخاب آزمون مد نظر، شما به صفحه توضیحات آزمون هدایت می شوید.

پس از مطالعه جزئیات دوره، وقتی به پایین صفحه حرکت کنید یک نوار بالای صفحه ظاهر می شود که هزینه علی الحساب دوره قید شده است و در کنار آن با فشردن دکمه “شرکت در این دوره آموزشی” می توانید وارد پروسه پرداخت اینترنتی شوید.

 

سپس وارد صفحه سبد خرید خود می شوید که اطلاعات دوره انتخابی شما به نمایش در می آید. اگر قصد حذف دوره انتخابی را دارید در همین صفحه دکمه “حذف” که در کنار عنوان دوره آمده را می توانید انتخاب کنید. و نهایتا با فشردن دکمه “تسویه حساب” به مرحله بعد می روید.

توجه: برای خرید و شروع آزمون باید وارد سامانه شوید. اگر برای اولین بار به این وبسایت مراجعه می کنید ثبت نام را رایگان انجام دهید و کاربر ما شوید.

پس از ورود، در این مرحله شما می توانید فاکتور اولیه را مشاهده کنید. پایین صفحه بایستی درگاه پرداختی را انتخاب کنید که برای شما پرداخت از طریق درگاه بانک تجارت و بانک ملت فراهم است. شما قادر خواهید بود از طریق کلیه کارت های عضو شتاب پرداخت خود را انجام دهید. سپس بر روی دکمه ثبت سفارش کلیک کنید.


 

سپس اطلاعات خود را بطور دقیق وارد کنید. اطلاعات باید مربوط به فرد شرکت کننده در دوره باشد و بطور کامل و دقیق بایستی پر شود. در انتهای همین صفحه گزینه ثبت سفارش را انتخاب کنید.

نهایتا به صفحه درگاه پرداخت امن هدایت می شوید.
(نکته مهم در پرداخت: جهت پرداخت اینترنتی شما به شماره 12 رقمی کارت بانکی، رمز دوم کارت یا رمز اینترنتی، شماره cvv2 و تاریخ انقضای کارت نیازمند هستید.)

شرکت در آزمون:

بعد از اینکه پرداخت با موفقیت انجام شد، شما مجدد به صفحه آزمون هدایت می شوید. اگر این اتفاق نیفتاد، شما در هر لحظه می توانید آزمون خود را با مراجعه به منوی “پروفایل من” و از قسمت “پیگیری دوره ها و آزمون ها” مشاهده کرده و در آن شرکت کنید.

پس  از ورود به صفحه آزمون، از ستون سمت راست (برنامه دوره درسی)، روی نام آزمون خود کلیک کنید:

پس از انتخاب شما وارد صفحه توضیحات آزمون میشوید. توضیحات پیش از آزمون رو بدقت مطالعه کرده و جهت شروع آزمون بر دکمه “شروع آزمون” کلیک کنید.

در این لحظه آزمون آغاز می شود. شما در هر بار یک سوال را می بینید، زمان آزمون نیز قابل مشاهده بوده و پس از پاسخ می توانید دکمه مرحله بعد را بزنید:

هنگامی که سوالات به آخر رسید دکمه پایان آزمون ظاهر می شود که با فشردن آن آزمون به پایان می رسد:

در پایان آزمون شما علاوه بر نمره کسب کرده خود می توانید پاسخ صحیح سوالات را دیده و اگر برای آزمون امکان داشته باشد مجدد شرکت کنید.